Nowa linia kompostowalnych opakowań przeznaczonych do żywności firmy Sirap. Dedykowana konsumentowi wrażliwemu na ochronę środowiska. Zgodna z nowymi europejskimi dyrektywami gospodarki cyrkulacyjnej.

Linia MQ BIO firmy SIRAP to:


 

EKOLOGIA / RÓWNOWAGA

PLA to biodegradowalny i kompostowalny bioplastik produkowany ze źródeł odnawialnych (kukurydzy, buraków i trzciny cukrowe). Doskonałe parametry mechaniczne pozwalają zmniejszyć wagę produktu. Mater-Bi to w 100% biodegradowalny bioplastik pochodzący głównie ze skrobi roślinnych o różnym charakterze, nadający się do kompostowania zgodnie z europejską normą EN 13432. Posiada odporność termiczną do 90°C.
 

WYJĄTKOWOŚĆ

Wybór, który przyczynia się do ochrony planety, oferując lepszą jakość życia obecnym i przyszłym pokoleniom. Opakowanie o zarejestrowanym wzorze, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, z elegancją i prostotą podniesie jakość pakowanych produktów. Gama opakowań dostępna jest w 3 rozmiarach i w 3 wywołujących wrażenie naturalności kolorach: transparentnym, białym lub zielonym. 

CERTYFIKAT

Produkty linii MQ nadają się do przekształcenia w kompost, w kompostowniach przemysłowych. Tam, gdzie zostało to ustalone przez lokalne władze, cała miska sałatkowa może być zbierana razem z odpadami organicznymi.
Informacja dla konsumenta znajduje się bezpośrednio na opakowaniu. Każdy kawałek wraca do ziemi.